![](https://scoala4rmvalcea.ro/wp-content/uploads/2022/01/WhatsApp-Image-2022-01-21-at-10.12.31.jpeg)
,,24 Ianuarie-Eroi au fost, eroi sunt încă”
January 21, 2022![](https://scoala4rmvalcea.ro/wp-content/uploads/2022/02/WhatsApp-Image-2022-02-15-at-19.09.50.jpeg)
,,Cartea, cel mai bun prieten!”
February 15, 2022În data de 27.01.2022 la biblioteca Școlii Gimnaziale Nr. 4 Râmnicu Vâlcea s-a desfășurat activitatea extracurriculară, intitulată ,,Medalion I. L. Caragiale” prin care elevii clasei a VII-a C sub îndrumarea doamnei profesor Costea Alexandra și a doamnei bibliotecare Ticu Marilena Florentina, au celebrat unul dintre cei mai de seamă dramaturgi ai literaturii române din toate timpurile.