![](https://scoala4rmvalcea.ro/wp-content/uploads/2022/01/WhatsApp-Image-2022-01-27-at-17.15.34-1.jpeg)
,,Medalion I. L. Caragiale”
January 27, 2022![](https://scoala4rmvalcea.ro/wp-content/uploads/2022/02/WhatsApp-Image-2022-02-15-at-14.09.57-e1645012994512.jpeg)
,,Să ne întindem la citit!”
February 15, 2022Ziua Națională a Lecturii a fost marcată de clasa a VII- a C prin derularea unei activități de promovare și încurajare a lecturii, activitate prin care s-a evidențiat importanța lecturii în formarea copiilor și a tinerilor, aceasta desfășurându-se în biblioteca școlii sub îndrumarea doamnei Prof. Costea Alexandra și a doamnei bibliotecare Ticu Marilena Florentina.