![](https://scoala4rmvalcea.ro/wp-content/uploads/2022/02/WhatsApp-Image-2022-02-15-at-14.09.57-e1645012994512.jpeg)
,,Să ne întindem la citit!”
February 15, 2022![](https://scoala4rmvalcea.ro/wp-content/uploads/2022/02/WhatsApp-Image-2022-02-19-at-11.28.05-1.jpeg)
,,146 de ani de la nașterea sculptorului Constantin Brâncuși”
February 19, 2022Activitatea desfașurată în biblioteca școlii de Ziua Națională a Lecturii, în cadrul Proiectului ,,Salvați copiii” sub îndrumarea doamnei prof. Constantin Simona și a doamnei bibliotecare Ticu Marilena Florentina, au pus in valoare abilitățile de lectură expresivă, și au evidențiat importanța lecturii.